Mokyklos istorija

• 1964 m. rugsėjį tuometinėse 2-osios vidurinės mokyklos patalpose įsteigta Ignalinos muzikos mokykla. Priimti 58 mokiniai į akordeono ir fortepijono skyrius, dėstomos teorinės disciplinos  – muzikinis raštas (solfedžio) ir muzikos istorija. Pirmasis mokyklos direktorius – Leonas Vainila.
  • 1965 m. rudenį mokykla persikėlė į 1-osios vidurinės mokyklos (dabartinė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija) patalpas.
  • Nuo 1968 m. mokyklai vadovavo ilgametis mokyklos direktorius Leonas Gylys.
  • 1969 m. pradėjo veiklą pučiamųjų skyrius: buvo mokoma groti klarnetu, trimitu, saksofonu.
  • 1975 m. mokyklos veikla perkeliama į buvusias Ignalinos vaikų darželio patalpas (dabartinės „Maximos“ Taikos gatvėje vieta).
  • 1978 pučiamųjų skyriuje suskambo birbynė, 1979 m. įsteigta styginių skyriaus smuiko klasė, kurią 1982 m. papildė gitaros klasė, 1994 m. – kanklių klasė. 1985 m. pradėjo veiklą styginių ansamblis (vad. Virginija Stuglienė).
  • 1985 m. atidarytas Ignalinos muzikos mokyklos Didžiasalio filialas. 2008 m. spalio 8 d. Didžiasalio filialas reorganizuotas į Ignalinos muzikos mokyklos Didžiasalio skyrių.
  • Nuo 1988 m. direktoriaus pareigos patikėtos Benediktui Jasiulioniui.
  • 1992–1993 m. mokykla palaipsniui perkelta į dabartinį pastatą.
  • 1993 m. įsteigta teorinio skyriaus chorinio dainavimo klasė. Suskambo pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas mokytojo Algimanto Rastenio.
  • 1994 m. koncertinę veiklą pradėjo liaudiškos muzikos kapela „Almaja“ (vad. Benediktas Jasiulionis), gausiai koncertuota Lietuvoje ir užsienyje.
  • Geriausiu 2001 metų kameriniu ansambliu respublikoje pripažintas Ignalinos muzikos mokyklos mokytojų Birutės Paukštienės ir Aldonos Čeponienės vokalinis duetas (vad. B. Paukštienė), kuriam 2002 m. kovo 10 d. Vilniaus rotušėje įteikta „Aukso paukštė“.
  • 2002 m. suskambo liaudiškos muzikos kapela „Nendrelė“ (vad. Irutė Murmienė).
  • 2003 m. mokyklai paskirta  Miko ir Kipro Petrauskų premija už kultūrinę veiklą ir nuopelnus populiarinant Ignalinos vardą.
  • Nuo 2006 m. rugpjūčio mėnesio mokyklai vadovauja direktorė Birutė Paukštienė.
  • 2008 m. rugsėjį įsteigta pučiamųjų skyriaus fleitos klasė.
  • 2009 m. sukurtas mokyklos himnas; autoriai – mokyklą baigę mokiniai D. Labuckaitė-Urbonienė (akordeono sk., VII laida) ir J. Čeponis (fortepijono sk., XXXIX laida).
  • Nuo 2009 m. respublikos meno ir muzikos mokyklų pedagogams organizuojami akordeono, dainavimo, fortepijono tarptautiniai ir respublikiniai seminarai-praktikumai.
  • 2012 m. rugsėjį įsteigta teorinio skyriaus solinio dainavimo klasė.
  • 2013 m. vasario 14 d. Ignalinos rajono savivaldybės tarybos sprendimu muzikos mokyklai suteiktas kraštiečio, kompozitoriaus Miko Petrausko vardas.
  • Nuo 2014 m. mokykloje vyksta tarptautiniai ir respublikiniai pučiamųjų muzikos instrumentų konkursai.
  • 2014 m. mokyklai įteiktas Ignalinos rajono savivaldybės apdovanojimas „Sidabrinė lelija“ už indėlį garsinant Ignalinos kraštą, puoselėjant kultūros tradicijas, ugdant jaunuosius talentus ir muzikos meną vertinančią visuomenę.
  • 2015 m. rugsėjo 1-ąją mokykla pasitiko renovuotame pastate.
  • 2016 m. sukurta mokyklos atributika –  vėliava ir emblema.
  • Mokomieji meniniai kolektyvai – akordeonininkų orkestras, liaudiškos muzikos kapela „Nendrelė“, pučiamųjų orkestras, klasikinės gitaros ansamblis, kanklių ansamblis, styginių ansamblis, jaunučių choras – mielai koncertuoja įvairiuose respublikos ir rajono renginiuose.  Liaudiškos muzikos kapela „Nendrelė“, pučiamųjų orkestras, akordeonininkų orkestras ir jaunučių choras – įvairių rajono švenčių, respublikinių dainų švenčių dalyviai. Liaudiškos muzikos kapela „Nendrelė“ ir pučiamųjų orkestras atstovavo mokyklai, rajonui koncertuodami užsienyje – Čekijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje.
  • Mokyklos auklėtiniai kasmet dalyvauja ir laimi tarptautiniuose, respublikiniuose konkursuose, geriausi iš jų koncertavo Lietuvos Respublikos Seime, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Lietuvos mokslų akademijoje, Vilniaus „Vaidilos“ teatre, Rokiškio krašto muziejuje, Paliesiaus dvare.
  • Mokykla, siekdama lavinti mokyklos bendruomenės, o kartu ir Ignalinos visuomenės muzikinį skonį, rūpinasi respublikos atlikėjų profesionaliai atliekamos akademinės muzikos sklaida.
  • Šiuo metu mokykloje dirba 18 didžiulę pedagoginę patirtį sukaupusių bei jaunų, profesionaliai mokinius ugdančių mokytojų. Dalis jų – mokytojai V. Panavas, A. Rastenis, L. Kutrienė, I. Murmienė, J. Čibirienė, R. Jasiulionis, G. Juodagalvis, L. Kuksėnienė, R. Veršekytė, S. Kirka – mokėsi Ignalinos muzikos mokykloje.
  • Mokykla išleido į gyvenimą 54 absolventų laidas, iš viso 1046 žmones, daugiau ar mažiau prisilietusius prie profesionaliosios muzikos.