Respublikinis seminaras-praktikumas „Dainavimo džiaugsmas“ muzikos mokykloje

Ypatingas muzikos instrumentas – žmogaus balsas – unikalus, vienintelis, trapus, galintis pakerėti savo skambėjimo galimybėmis…  Dainuodamas vaikas pradeda suvokti ne tik estetinius muzikos pradmenis, bet ir pajunta emocinę bendrystę su skambančiu spalvingu grasų pasauliu. Ugdomas jo kūrybiškumas – pačiam pabandyti garsui suteikti emocinį, prasminį atspalvį. Muzikos mokytojų, dirbančių su įvairaus amžiaus moksleiviais, misija labai atsakinga ir dabarties mokyklos sąlygomis – sudėtinga. Todėl reikšmingi renginiai, kurie skatina moksleivių klasikinio dainavimo entuziastų judėjimą, ugdo estetinį ir muzikinį skonį.

[Gallery not found]
Lapkričio 11 dieną Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje vyko gražus renginys – Respublikinis seminaras-praktikumas „Dainavimo džiaugsmas“. Moksleiviai solistai turėjo galimybę dainuoti  susirinkusiai publikai  – dauguma kurios – muzikos mokytojai, atvykę iš aplinkinių rajonų mokyklų  – Visagino, Zarasų, Švenčionių, Švenčionėlių, Dusetų, visų Ignalinos bendojo ugdymo įstaigų. Šio renginio iniciatorė ir organizatorė – musų mokyklos direktorė Birutė Paukštienė – džaugėsi gausiu atvykusiųjų moksleivių ir mokytojų būriu, visiems palinkėjo naudingos profesinės patirties. Ape muzikavimo prasmę priminė, visiems sėkmės palinkėjo rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė.
Po koncerto vyko atviros pamokos. Jas vedė, dainininkams patarimų negailėjo LMTA profesorė Irena Laurušienė ir dainininkas docentas Algirdas Janutas. Mokytojams tai buvo galimybė atnaujinti bei sustiprinti žinias, mokiniams – pagalba kelyje siekiant savo svajonės.  Klausytojai išgirdo daug informacijos apie vaiko balso formavimo būdus ir metodus, dažniausiai pasitaikančias problemas ir būdus joms pašalinti. Visa tai galima buvo išvysti pamokų metu, paklausyti išraiškingai ir muzikaliai atliktų dainų. Vėliau mokytojai klausėsi lektorių skaitomų pranešimų. Vokalinės muzikos koncertą dovanojo LMTA dainavimo katedros studentai: Milda Drejerytė, Eimantas Bešėnas, Gopalas Michailovskis.

Tikimės, kad seminaras turės tęstinumą ateityje.