Skaudi netektis mokyklos bendruomenei

Vasario vidurys mums atnešė saulėtą pavasarį, o kartu ir liūdną žiną apie fortepijono mokytojos metodininkės Tatianos Shvidko išėjimą į amžinybę…

Tatiana Shvidko gimė 1952 m., 1980 m. baigė Vladivostoko meno instituto muzikologijos fakultetą, kur įgijo fortepijono, muzikos istorijos dėstytojos, koncertmeisterio specialybes. Nuo 1983 m. Ignalinos muzikos mokykloje dirbo fortepijono mokytoja.

Mokytoja daugelį savo mokinių kruopščiai ruošė įvairiems pianistų tarptautiniams, respublikiniams konkursams, festivaliams bei koncertams. Tatianos iniciatyva mokykloje kasmet buvo organizuojamas mokinių kūrybos konkursas „Mes kuriame muziką“.

Tai tik keli mokytojos Tatianos biografijos faktai. Už jų – žmogus, visą savo gyvenimą sąžiningai buvęs Mokytoju, siekiančiu tobulėti ir noriai dalintis, skleisti savo profesines kompetencijas kitiems kolegoms.

Netekome darbštaus, reiklaus, atsakingo ir išmintingo žmogaus, kuris iki pat paskutinės akimirkos rūpinosi savo mokiniais, turėdama didelę viltį pasveikti… Abejojantiems visada sakydavo, kad „muzikos reikia mokyti kiekvieną; muzikinis ugdymas lavina vaiko mąstyseną ir atmintį, ugdo darbštumą, disciplinuotumą, jautrumą, nesvarbu, kokią specialybę mokinys bepasirinktų ateityje“. Mokytoja turėjo gerą įžvalgą, nuojautą parinkdama fortepijono programas vaikams, patardama pasirenkant tolesnį gyvenimo kelią. Jos paskatinti muzikos studijas pasirinko Natalija Bolšakova, Dalia Beliavceva, Loreta Kuksėnienė, Laima Kutrienė, Justas Čeponis, Aidana Rantinšaitė…

Mokytoja Tania, visų ją pažinojusių atmintyje išliks kaip pedagoginio meistriškumo, atsakomybės, meilės mokiniams pavyzdys.