Apie mokyklą

Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla – kultūros tradicijų puoselėjimo, meninių ieškojimų ir atradimų erdvė, atvira visiems muzikos mylėtojams, išleidusi į gyvenimą 54 absolventų laidas, iš viso 1046 žmones, daugiau ar mažiau prisilietusius prie profesionaliosios muzikos.

2022 m. rugsėjo mėn. duomenimis, mokyklą, mokyklos Didžiasalio skyrių lanko 155 mokiniai, besimokantys pagal Neformaliojo vaikų švietimo ankstyvojo ir išplėstinio muzikinio ugdymo, Formalųjį švietimą papildančio ugdymo pradinio ir pagrindinio muzikinio ugdymo programas ir Neformaliojo suaugusiųjų švietimo muzikinio ugdymo programą penkiuose muzikinio ugdymo skyriuose – fortepijono, akordeono, styginių, pučiamųjų, teorinio.

Nuo 2021 m. rugsėjo mokykla pradėjo teikti mokymo(si) paslaugas Neformaliojo suaugusiųjų švietimo (toliau – NSŠ) muzikinio ugdymo programą  lankantiems mokiniams.  NSŠ muzikinio ugdymo programa – susipažinimas su muzikos menu, muzikavimas, asmeninių kūrybinių galių lavinimas, mokymosi visą gyvenimą lūkesčių įgyvendinimas. Programos trukmė 1 metai.

Mokykloje dirba aštuoniolika mokytojų, kurie moko mokinius groti fortepijonu, smuiku, akordeonu, kanklėmis, saksofonu, fleita, klarnetu, trimitu, klasikine gitara, kontrabosu ir mušamaisiais muzikos instrumentais bei solinio ir chorinio dainavimo. Geriausi mokyklos mokiniai atstovauja mokyklai festivaliuose,  respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, kur laimi prizines vietas.

Mokykla jau daugel metų puoselėja gražias tradicijas, bendradarbiaudama su įvairiomis institucijomis. Mokiniai ir meniniai kolektyvai – styginių ansamblis, liaudiškos muzikos kapela „Nendrelė“, pučiamųjų instrumentų orkestras, akordeonų orkestras ir kiti įvairios sudėties kameriniai instrumentiniai bei vokaliniai ansambliai koncertuoja daugelyje respublikos ir rajono organizuojamų renginių: valstybinių švenčių proga rajono bendrojo ugdymo įstaigose, rengia visų muzikinio ugdymo skyrių koncertus mokinių tėveliams: „Skambėk, pavasarėli“, „Ansamblių paradas“, kalėdinį koncertą, Motinos dienai skirtą koncertą Ignalinos kultūros ir sporto centre, lietuvių ir užsienio šalių kompozitorių jubiliejinių sukakčių minėjimus – koncertus; atvirų durų koncertą „Šaltinėlio“ mokyklos auklėtiniams, nuotaikingas pirmokų krikštynas.

Mokyklos meniniai kolektyvai mielai koncertuoja Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bibliotekos filialuose, vaikų globos namuose, bendrojo ugdymo įstaigose, Ignalinos krašto muziejuje bei kitur, dalyvauja respublikinėse dainų šventėse.

Mokykla siekia įgyvendinti bendruomeniškumo poreikius atitinkančią viziją – ugdyti savarankišką ir kūrybingą žmogų, tautos kultūros puoselėtoją, kurti demokratiškai organizuotą, konkrečių tikslų siekiančią mokyklos bendruomenę šiomis priemonėmis:
* dalyvaudama visuomeniniame rajono ir respublikos gyvenime;
* organizuodama tarptautinius ir respublikinius konkursus, seminarus-praktikumus mokykloje;
* rengdama koncertinius renginius mokyklos bendruomenei, miesto bei rajono visuomenei;
* dalyvaudama tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose bei festivaliuose;
* bendradarbiaudama su socialiniais partneriais;
* vykdydama projektinę veiklą;
* kviesdama į svečius su koncertine programa garsius šalies menininkus.