2019 m. kovo14 d. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje vyko Respublikinis pučiamųjų instrumentų solistų ir kamerinių ansamblių konkursas „Amabile“.

Konkurso dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Birutė Paukštienė ir Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis, palinkėjęs konkursantams sėkmės bei aukšto meistriškumo.

Į konkursą atvyko 60 dalyvių (28 solistai, 15 kamerinių ansamblių) iš Visagino, Jonavos, Vilniaus, Ignalinos, Pasvalio, Švenčionėlių, Zarasų, Trakų, Grigiškių, Naujosios Vilnios muzikos, meno mokyklų, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos. Po muzikos mokyklos skliautais skambėjo pučiamųjų instrumentų: trimito, saksofono, valtornos, fleitos, korneto, trombono, klarneto, eufonijos garsai.

Konkurso vertinimo komisija (Lina Baublytė, LMTA lektorė; Arvydas Barzinskas, Vilniaus Ąžuoliuko muzikos mokyklos mokytojas metodininkas; Arūnas Valiulis, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytojas metodininkas; Birutė Paukštienė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos direktorė; Laima Kutrienė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytoja metodininkė), įvertinusi dalyvių pasirodymus, paskelbė konkurso laureatais 17 solistų ir 10 kamerinių ansamblių; konkurso diplomantais tapo 7 solistai ir 3 kameriniai ansambliai.

Iš visų, konkurse dalyvavusių muzikos, meno mokyklų, didžiausią skaičių – 5 laureatų diplomus pelnė Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos jaunieji atlikėjai (mokytojai: Audra Ostasevičienė ir Fiodoras Jančenko).

Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokinys Dovydas Vaitkevičius apdovanotas III vietos laureato diplomu (mokytojas Algimantas Rastenis), kamerinis ansamblis: Akvilė Graužlytė, Dovydas Vaitkevičius, Giedrius Kardelis, Povilas Trubila, Nojus Karaliūnas pelnė III vietos laureato diplomą (mokytojai: Algimantas Rastenis, Tomas Kochanka). Eimantas Antonovas, Haroldas Gaidelis (mokytojas Tomas Kochanka) bei kamerinis ansamblis: Žygimantas Malakauskas ir Marijus Berlinskas (mokytojas Algimantas Rastenis) tapo diplomantais.