Paslaugos

MUZIKINIO UGDYMO PROGRAMOS, TIKSLAI, TRUKMĖ

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. mokiniai gali rinktis šias neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ), formalųjį švietimą papildančio ugdymo (toliau – FŠPU), neformaliojo suaugusiųjų švietimo (toliau – NSŠ) muzikinio ugdymo programas:

♪ NVŠ ankstyvojo muzikinio ugdymo programa:

5–6 m. amžiaus vaikams (0 kl.), trukmė – 1–2 metai. Programos tikslas – atskleisti ir lavinti vaiko muzikinius gebėjimus: muzikinę klausą, ritmo pojūtį, muzikinę atminti, ugdyti muzikos suvokimą.

Privalomas pagrindinis dalykas – muzikos instrumentas (dainavimas), skiriama 1 pamoka per savaitę, skaidoma į dvi dalis: 20 min. ir 25 min.

♪ FŠPU pradinio muzikinio ugdymo programa:

Trukmė – 3 metai (1–3 kl.). Programos tikslas – supažindinti mokinius su pagrindinio instrumento (dainavimo) technika, meninės išraiškos priemonėmis, padėti mokiniams įgyti  instrumentinio arba vokalinio muzikavimo žinių bei įgūdžių, pasirenkant vieną iš muzikos instrumentų.

Privalomi yra šie dalykai: pagrindinis dalykas – muzikos instrumentas (dainavimas) ir solfedžio, po 2 pamokas per savaitę. Pasirenkamuosius dalykus – papildomą muzikos instrumentą (dainavimą), instrumentinius kamerinius ansamblius,  mokomuosius meninius kolektyvus siūlo mokykla nuo 2 klasės, 1 pamoka per savaitę.

FŠPU pagrindinio muzikinio ugdymo programa:

Trukmė – 4 metai (4–7 kl.). Programos tikslas – sistemiškai plėsti mokinių muzikos srities žinias, stiprinti muzikavimo gebėjimus ir įgūdžius bei suteikti bendrųjų ir dalykinių muzikinių kompetencijų.  Mokiniai tęsia pasirinkto muzikos instrumento (dainavimo) studijas.

Privalomi yra šie dalykai: pagrindinis dalykas – muzikos instrumentas (dainavimas) 2 pamokos per savaitę, solfedžio 2 pamokos per savaitę ir muzikos istorija 1 pamoka per savaitę.

FŠPU pradinio ir pagrindinio muzikinio ugdymo programos (1–7 kl.) sudaro muzikinio ugdymo branduolį. Baigus FŠPU programų branduolį išduodami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytos formos neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai.

NVŠ išplėstinio muzikinio ugdymo programa

Trukmė – 1 – 2 metai (8–9 mokymo metai);

NVŠ išplėstinio muzikinio ugdymo programos dalis

Trukmė – 1 metai (8 mokymo metai):

Programą lankantys mokiniai pasirenka: tobulinti pagrindinio muzikos instrumento grojimo (dainavimo) įgūdžius arba įgyti pradinius kito muzikos instrumento  įgūdžius. Programą lankantiems mokiniams rekomenduojama dalyvauti mokomuosiuose meniniuose kolektyvuose arba muzikuoti įvairios sudėties kameriniuose ansambliuose. Skiriama 1 pamoka per savaitę.

Baigusiems programą išduodami mokykliniai programos baigimo pažymėjimai.

NSŠ muzikinio ugdymo programa:

Suaugusiesiems nuo 18 m. ir vyresniems asmenims, trukmė – 1 metai. Programos paskirtis –  tenkinti pažinimo bei mokymo(si) poreikius, atskleisti ir tobulinti įgimtus muzikinius gebėjimus, tenkinti saviraiškos poreikį bei puoselėti mokymosi visą gyvenimą nuostatą.

Privalomas pagrindinis dalykas – muzikos instrumentas (dainavimas), skiriama 1 pamoka per savaitę.

Baigusiems programą išduodami mokykliniai programos baigimo pažymėjimai.

Mokiniai priimami mokytis pagal NVŠ ankstyvojo, FŠPU pradinio, NVŠ išplėstinio, NVŠ muzikos mėgėjų muzikinio ugdymo programas vadovaujantis Mokinių priėmimo į mokyklą vykdymo tvarkos aprašu. Tėvai (globėjai, rūpintojai) pateikia mokyklos direktoriui prašymą. Prašymo formą rasite čia.

Socialiai remiamų šeimų vaikams, lankantiems neformaliojo vaikų švietimo programas, mažinamas mėnesinio atlyginimo dydis. Prašymo forma čia.

Suaugusieji asmenys, norintys mokytis pagal NSŠ muzikinio ugdymo programą, pateikia mokyklos direktoriui prašymą.  Prašymo forma čia. Suaugusiųjų švietimo programos tikslai,  priėmimo ir mokymo(si) tvarka, programų pasirinkimo galimybės apibrėžtos Suaugusiųjų muzikinio ugdymo tvarkos apraše,

Mokestis už mokslą – Mėnesinio atlyginimo už teikiamą vaikų ir suaugusiųjų švietimą mokėjimo tvarkos apraše.