Muzikos mokykla mini Miko Petrausko 150-ąsias gimimo metines

Kaune Žaliakalnyje, 1924 m. A. Golovinskio suprojektuotame brolių Miko ir Kipro Petrauskų name, kupiname tarpukario dvasios, lankytojus pasitinka atkurtas tarpukarinis Petrauskų buto interjeras, pristatoma įvairialypė dainininko Kipro Petrausko asmenybė, suteikiama galimybė pasiklausyti jautrios Elenos Žalinkevičaitės-Petrauskienės poezijos, supažindinama su kompozitoriaus Miko Petrausko pedagogine ir kūrybine veikla. Šiuolaikiškoje, interaktyvioje ekspozicijoje „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“ pateikiama informacija apie įvairiausius Valstybės teatro, operų ir baletų pastatymus, dirigentus, artistus, šokėjus, muzikantus. Skyriuje vykstantys renginiai – koncertai, festivaliai, minėjimai, konferencijos – leidžia prisiliesti prie lietuviškos profesionaliosios muzikos istorijos.

Spalio 11 d. grupė muzikos mokyklos mokinių lankėsi Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyriuje. Edukacijos „Grožio paslaptys pagal Kiprą Petrauską“ metu gamino kvapnų muilą su dėžute, susipažino su Kipro Petrausko asmenybe, jo kūrybine veikla ir pomėgiais, išgirdo kokiomis aplinkybėmis atsirado ir išpopuliarėjo Kipro Petrausko vardinis muilas.

Mokiniai susipažino su Miko ir Kipro Petrauskų namo istorija, solisto Kipro Petrausko kambariuose esančiomis ekspozicijomis, eksponuojamu įspūdingu Petrauskų giminės genealoginiu medžiu, kurio šakos driekiasi iki šių dienų.

Atskiras kambarys bute skirtas Mikui Petrauskui – vienam ryškiausių XX a. I p. lietuvių muzikinės kultūros istorijos asmenybių. Jis buvo kompozitorius, pirmosios lietuviškos operos „Birutė“ autorius, chorų organizatorius ir dirigentas, pedagogas, dainininkas, muzikos propaguotojas – lektorius ir publicistas, aktyvus lietuvybės skleidėjas carinės Rusijos okupuotoje Lietuvoje, Peterburge, o vėliau lietuvių išeivijoje JAV. Mikas Petrauskas sukūrė 2 operas, 17 operečių, daugybę harmonizuotų bei originalių dainų chorui, solistui ir ansambliams. Gausi nuotraukų kolekcija, muzikos kūrinių rankraščiai ir spausdinti leidiniai, dokumentai, laiškų ir užrašų sąsiuvinių fragmentai, įvairių renginių programos ir kitokia archyvinė medžiaga, taip pat keletas išlikusių memorialinių daiktų pasakoja apie Miko Petrausko turiningą gyvenimą ir atspindi jo asmenybės bruožus.