Muzikos mokykloje sklandė prancūziškos muzikos dvasia

2023 m. spalio 24 d. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje skambėjo išskirtinai prancūzų kompozitorių C. Saint-Saens, F. Poulenc, G. Faure, H. Dutilleux, ir G. Connesson koncertuose retai atliekami kūriniai.

Muzikinė programa, atliekama instrumentinio trio „Opus 88“, jautrių menininkų išgryninta interpretacija, sužavėjusi klausytojus, suskambėjo gražiausiomis spalvomis.

Paulius Gefenas (fleita), Vytautas Giedraitis (klarnetas) ir Simona Zajančauskaitė (fortepijonas) scenoje susitiko dar 2006., būdami M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo stipendininkais. Po beveik dešimtmetį trukusių studijų skirtinguose Europos kampeliuose muzikai vėl susitiko Vilniuje, o kūrybinė draugystė 2015 metais netruko tapti trio „Opus 88“. Ansamblis nuolat rengia pasirodymus Lietuvos koncertinėse salėse.

Paulius Gefenas, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos fleitos mokytojas, pirmąsias fleitos pamokas gavo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Vėliau, baigęs mokyklą Paulius pradėjo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akadmemijoje (prof. A. Vizgirdos fleitos klasė). Hagos karališkojoje konservatorijoje, sėkmingai baigęs bakalauro studijas, tobulinosi „Academia Chigiana“ Sienoje (Italija), kurią baigė su pagyrimu (Diploma di merito). 2014 m. Briuselio karališkojoje konservatorijoje Pauliui suteiktas magistro laipsnis. Fleitininkas aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų, daugelio tarptautinių konkursų laureatas Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje bei Nyderlanduose. Grojo pagrindinėse koncertų salėse Lietuvoje (Nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje, Kauno filharmonijoje, kongresų rūmuose Vilniuje), Nyderlanduose (Amsterdamo Concertgebouw, Rotterdamo „de Doelen“ ir kt.), Belgijoje (Bozar didžiojoje salėje, koncerto besiklausant Belgijos karalienei). Koncertinė veikla jį nuvedė iki Portugalijos, Ispanijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos, Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų ir Latvijos salių.

Vytautas Giedraitis, jaunosios kartos lietuvių klarnetininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno daktaras (prof. A. Budrio klasė), baigė Kauno J. Naujalio muzikos gimnaziją, 2007–2008 m. mokėsi Paryžiuje (prof. M. Arrignono kl.), stažavosi Danijos karališkojoje konservatorijoje (prof. J. Jenseno kl.).

Vytautas yra keturiolikos tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, daugelio festivalių dalyvis.

Kaip solistas koncertavo su daugeliu Lietuvos ir užsienio šalių kameriniais ir simfoniniais orkestrais. 2012 m. įrašyta kompaktinė plokštelė su Vilniaus valstybiniu kvartetu, 2013 m. išleista debiutinė trio „Claviola“ kompaktinė plokštelė, 2017 m. išleistas trio „Claviola“ vinilinis albumas. V. Giedraitis apdovanotas specialia Prezidento Valdo Adamkaus premija.

Pianistė Simona Zajančauskaitė yra ryški šių dienų atlikėja: ji aktyviai koncertuoja ir kaip solistė, ir įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje. Simonos muzikinį kelią praturtino susitikimai ir pamokos su maestro M. Rostropovich, Prof. L. Berman, Prof. S, Lehmstedt, Prof. M. Rubackyte ir kitais žymiais pianistais.

Nuo 2007 m. kartu su seserimi smuikininke Justina Zajančauskaitė savo gimtajame mieste Rokiškyje Simona rengia ir organizuoja „Rokiškio klasikinės muzikos festivalį” . 2005–2010 m. Simona buvo M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ stipendininkė, 2013–2014 m. laimėjo Ernsto Freibergero fondo apdovanojimą „Deutschlandstipendium“. Už pasiekimus muzikoje Simona yra apdovanota Prezidento Valdo Adamkaus premija.

Atlikėjai sukūrė šventę, po kurios norisi pasidžiaugti puikiais mūsų muzikais, nuoširdžiu jų darbu, įdomiais klausytais prancūzų autorių kūriniais.

Gera klausytis muzikos, kai skambina intelektuali, harmoninga asmenybė, kuriai orumas ir išmintis – savaime suprantami, gyvenimo tėkmėje kantriai puoselėjami dalykai.