Respublikinis seminaras-praktikumas „Pramoginė muzika akordeonui“

2024 m. kovo 22 d. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje vyko VIII Respublikinis seminaras-praktikumas „Pramoginė muzika akordeonui“, subūręs didelį būrį akordeono muzikos mylėtojų ir entuziastų iš Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos, Utenos meno mokyklos, Molėtų menų mokyklos, Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos, Švenčionėlių meno mokyklos, Visagino kūrybos ir menų akademijos, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, siekiantis skatinti jų gerosios profesinės patirties sklaidą bei kūrybinį bendradarbiavimą. Mokyklos direktorė Birutė Paukštienė atidarė seminarą-praktikumą, motyvavo dalyvius ir palinkėjo sėkmės.

Šalies muzikos, meno mokyklų pedagogai, mokiniai turėjo galimybę bendrauti, pasidalinti idėjomis, diskutuoti bei stebėti lektorių praktinį darbą. Seminaro metu savo žiniomis dalijosi, pranešimus skaitė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos akordeono mokytoja metodininkė Irutė Murmienė, Visagino kūrybos ir menų akademijos akordeono mokytojas Rimantas Treigys. Meistriškumo pamokas vedė Švenčionių Juliaus Siniaus ir Švenčionėlių meno mokyklos akordeono mokytoja metodininkė Jūratė Mažvilienė. Mokytojams – tai puiki galimybė tobulinti metodines žinias, pasidalinti akordeono ugdymo inovacijomis, aktualijomis, atsinaujinančių ir pasikartojančių problemų sprendimo būdais. Mokiniams – pagalba kelyje siekiant savo svajonės.

Seminarą-praktikumą apvainikavo džiaugsmingas jaunųjų akordeonininkų koncertas. Renginio metu jauku ir gera buvo išgirsti įvairias muzikines nuotaikas, gėrėtis atlikėjų puikiu muzikavimu, dovanoti vieni kitiems šventinį džiaugsmą. Akordeonų muzikos koncertą užbaigė mokytojos Jūratės Čibirienės vadovaujamas jungtinis akordeonų orkestras, puikiai suderėjęs ir užpildęs salę M. Vittenet kūrinio „Čigoniškas akordeonas“ garsais.