Rugsėjo 25 d., penktadienį, 14 val. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje Paskaita apie ankstyvojo baroko muziką Rodrigo Calveyra

Paskaitoje apie ankstyvojo baroko (XVII a. pirmos pusės) muziką Rodrigo Calveyra papasakos apie ypatingus šio stiliaus bruožus, jų sąryšius su epochos pasaulėjauta, nulemiančia ir muzikos atlikimo charakterį. Paskaitoje bus kalbama ir apie istoriškai pagrįstą senosios muzikos atlikimą, kuriuo siekiama kuo autentiškiau perteikti ankstesnių epochų kompozitorių kūriniuose užkoduotą turinį. Paskaitą lydės vaizdiniai pavyzdžiai, muzikos įrašų ištraukos ir gyvo garso fragmentai su istoriniais instrumentais.

Ši paskaita – tai edukacinė įžanga prieš koncertą „Vazų dvaro palikimas“, kuriame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės ankstyvojo baroko muziką atliks ansambliai „Canto Fiorito“ (Vilnius) ir „Norwegian Cornett & Sackbuts” (Oslas). Bendras Lietuvos ir Norvegijos ansamblių projektas įgyvendinamas finansinio mechanizmo “Europos ekonominės erdvės parama Lietuvai” dėka.

Iš Brazilijos kilęs ir Prancūzijoje gyvenantis išilginės fleitos ir korneto atlikėjas Rodrigo Calveyra turi du specializuotus senosios muzikos magistro laipsnius („Scola Cantorum“, Bazelis, Šveicarija, ir Trosingeno menų universitetas, Vokietija), o šiuo metu toliau gilina savo žinias Paryžiaus Sorbonos universiteto doktorantūroje. Nuo 2013 m. jis vadovauja Vilniuje įsikūrusiam senosios muzikos ansambliui „Canto Fiorito“, nuolat koncertuoja su garsiais senosios muzikos ansambliais visoje Europoje ir Lotynų Amerikoje, veda paskaitas ir meistriškumo kursus.

Vaikams, jaunimui ir visiems besidomintiems klausytojams skirta nemokama paskaita vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Pasibaigus projektui paskaitos dokumentaciją DVD formatu bus galima naudoti kaip edukacinę medžiagą.

Daugiau informacijos: www.cantofiorito.lt